Prohledat tento blog

úterý 12. května 2015

Sushi dort

     
     Před každou akcí, kdy se dávaj dárky, informuje táta všechny členy rodiny o tom, že nechce ŽÁDNÝ dárky! Ani dort nechtěl, ale jediný, co by mu mohlo udělat radost, by bylo, kdybych mu udělala sushi. Aby to ale mělo trošku speciální fazónu, tak jsem se rozhodla pro stvoření sushi dortu. Pokud tedy budete připravovat nějaký to sváteční občerstvení, nebo chcete slanej dort, kterej neni složenej z uzenin a sejra, tak zkuste tohle, neni to tak složitý. Dokonce tento typ, který sem si vymyslela já, není syrový, tudíž se hodí i pro těhotné a kojící ženy a matky, které se mohou na oslavě vyskytnout.

Na jeden super dort potřebujeme:

400g rýže na sushi
půl lžičky soli
3 lžíce cukru
4 lžíce rýžového octa
1 plátek řasy nori
wasabi podle toho, kolik chcete
menší hrst nakládaného zázvoru
1 avokádo
1 balení krabích tyčinek
200g krevet
půlka citronu
okurka
sojová omáčka kikkoman

     Začněte tím, že si připravte sushi rýži podle návodu. Ze zkušenosti tuším 400g důkladně propláchnuté rýže do 600ml neslané vody, minutu nechat zavařit na velkém plameni a pak stáhnout a vařit asi 7 minut, pak nechat dojít pod pokličkou a útěrkou. Hotovou rýži pak ještě za tepla smíchejte se solí, cukrem a octem. Ochutnejte, jestli je pro vás rýže dostatečně kyselá a slaná a tak, dyštak dochuťte.
     Na spodek rozebíratelné dortové formy dejte řasu nori, kterou jste si ořízly přesně podle obvodu formy. Na ni dejte první třetinu rýže. Přidejte trochu wasabi a naklaďte na rýži pokrájené avokádo. Musí bejt zralý, jinak neni dobrý, pokapte troškou citronové šťávy, popř. osolte, solíte-li všechno a hodně. Dejte na to další třetinu rýže s trochou wasabi, na ni rozložte nakrájené krabí tyčinky a plátky nakládaného zázvoru. Nakonec zbytek rýže, opět troška wasabi, navrch do středu dejte na tenko pokrájenou odpeckovanou okurku (nesolit, tekla by) a naskládejte krevety vařené ve vodě s citronem.
     Podávejte se sojovou omáčkou, kterou si to pokapete a dlabete. Jinak se to teda krájí normálně jako dort no.
     
     Jasný je, a každýmu to určitě došlo, že vnitřek, co se týče ingrediencí, si můžete upravit podle vlastních preferencí, takže si tam šoupněte klidně čerstvýho nebo uzenýho lososa, chobotnici, nebo kaviárek, kreací jsem na internetu našla opravdu hodně, tak se nebojte experimentovat.
Žádné komentáře:

Okomentovat